Sarığazi Alexandrite Lazer Epilasyon

Sarığazi Alexandrite Lazer Epilasyon

Sarığazi Alexandrite Lazer Epilasyon, Pratik ve etkili bir yöntem olan Alexandrite lazer, teknik özelliğinden ötürü koyu olmayan  cilt tiplerinde daha erken sonuç göstermektedir. Tüylerin işlem sonrası yüzeyden hemen uzaklaşması, uygulama sonrası memnuniyeti arttırmaktadır. 755 nanometre dalga boyunda ışık üreten Alexandrite Sistemi, ‘The Laser of Epilation’ ödülünü almış, FDA tarafından onaylanmış, patentli bir teknolojidir. Alexandrite lazer tarafından üretilen lazer ışığı kıl kökünde bulunan ve kıla rengini veren melanin maddesini hedefler. Işınlar melanin tarafından emilerek ısı enerjisine dönüşür ve papillaya bağlı kıl köklerini yakarak kalıcı sonuç sağlar. Alexandrite lazer epilasyon, medikal estetik alanda en çok kabul edilen lazer sistemlerinden birisidir. Doktor kontrolü altında yaptırılması önerilir. Koyu tüylerde daha çabuk sonuca ulaştırır. Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesini sağlamaktadır. Cilde uygun lazer ışıkları, kıl köklerine odaklanarak, diğer çevre dokulara zarar vermeden kıl köklerini yok eder. Epilasyonda en etkili teknolojilerden birisi olan Alexandrite Lazer ile epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmanın kalıcı bir çözümüdür.
Hangi Bölgelerde Uygulanır
Söz konusu işlem istenmeyen tüylerin olduğu her bölgede uygulanır.
Kol altı, kol, bacak, genital, dekolte, sırt, göğüs, boyun, ense, kulak, kalça, göbek gibi bölgeler, en çok tercih edilen bölgelerdir.
Lazer-Epilasyon Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
• Uygulama sonrasında çok sıcak olmaması şartıyla ılık bir duş alabilirsiniz.
• Seansınızı takip eden ilk 3 gün kese ve peeling yapmayınız.
• Uygulama sonrası cilt hassasiyetine göre birkaç saat veya 1 gün kızarma olabilir, ekstra bir durumla karşı karşıya kalırsanız uzmanınıza danışabilirsiniz.
• Yüz bölgesi gibi güneş gören bölgelere uygulama yapıldıysa yüksek koruma faktörlü koruyucu güneş kremi kullanılmalıdır.
• Bronz tene lazer epilasyon uygulanamaz.
• Herkesin kıl yapısı ve cilt özellikleri farklıdır, bu yüzden seans aralığı kişiye göre farklılık gösterir.
• Epilasyon dışında kıllardan kurtulma yöntemlerini kullanmamalısınız. (ağda, cımbız v.b)
• Uygulama öncesi tüy dökücü kremler ve ya tüy sarartıcı ürünler kullanmayınız.
• Tedavi öncesinde veya seans aralarında bir ilaç kullanmaya başladığınızda mutlaka uzmanınızı bilgilendirmelisiniz. Özellikle epilasyon uygulaması için son 6 ay içinde Rouaccutane türevi ve herhangi bir akne ilacı kullanıyorsanız önce hekiminize danışmanız gerekmektedir.
• Lazer uygulaması yapılacak cildin temiz olması önemlidir. Makyaj yapmamanızı öneririz.
• İşleminiz sırasında mutlaka koruyucu gözlük takmanız gerekmektedir. Gözlerinizi lazer ışığından korumak için bir önlemdir.
• Adet dönemlerini zor geçiren bayanlara, adet döneminden 1 hafta sonra uygulama yapılamasını tavsiye ederiz.
• Epilasyon öncesi ve seans aralarında solaryum, güneşlenmek ve güneş banyosu gibi işlemleri yaptırmamış olmanız gerekmektedir.
Lazer Epilasyon Sakıncalı mıdır
Kıl rengi, cilt rengi, kıl kalınlığı dikkate alınarak işlem yapıldığında, lazer epilasyon güvenli bir yöntemdir. Epilasyon konusunda teorik ve pratik bilgisi iyi olan bir uzman tarafından yapıldığında hiçbir sakıncası yoktur. Uzmanın doğru enerjiyi belirlemesi güvenilir, başarılı sonuçlar alınmasını sağlar.
Sarığazi Alexandrite Lazer Epilasyon