Lazer Epilasyon Kalıcı Mıdır Kimlere Uygulanmaz

Lazer Epilasyon Kalıcı Mıdır Kimlere Uygulanmaz

LAZER EPİLASYON

Aşırı ve istenmeyen tüy ve kıllar Türkiye’de olduğu gibi tüm dünyada bir çok insan için can sıkıcı, utanç verici ve yıllarca süregelen önemli bir sorundur. Öyleki bu durum insanların sosyal ve mesleki hayatını olumsuz yönde etkileyerek yaşam kalitesini düşürür. İnsanın kendine olan güvenini kaybetmesine neden olur. Bu güvenin tekrar kazanılmasında şüphesiz lazer epilasyon büyük öneme sahiptir.

İŞLEM SÜRESİ:

Ortalama iki ay ara ile 5-6 seans gerekmektedir bu, 8-10 seansa da çıkabilmektedir. Kılların siyah, kalın olduğu, cilt renginin açık olduğu kimselerde başarı oranı yükselmektedir. Lazer uygulamasına başlamadan önce, gerek görüldüğü taktirde Dermatolog doktor tarafından hasta muayene edilmekte, hormon bozukluğu var mı varsa gerekli testler değerlendirildikten sonra hasta işleme alınmaktadır. Kullandığı ilaçlar sorulmakta, hastanın allerjisi olduğu maddeler sorulmaktadır.

KİMLERE LAZER UYGULANMAZ

Bronz ciltlere uygulanmaz, Hormon tedavisi görenlerde seans sayısı artmaktadır tetrasiklin gibi ışığa karşı duyarlığı arttıran ilaç kullananda dikkatli olunmalıdır.Bu leke riskini arttrır. Reacutte kullananlar 1 ay kadar önce bu ilacı kesmiş olsalar daha güvenilir olur .İlaç kesilmemişse uygulayıcının enerji seçiminde çok dikkatli olması gerekir. Işığa duyarlığın arttığı ( kollegenaz ) gibi hastalıklarda lazer uygulanmaz Aktif uçuk, siğil olan bölgelerle lazer uygulanmaz ( lazer buralarda hastalığın yayılmasına neden olabilir ) Yara ,nedbe varsa lazer uygulanmaz. Ben (nevüs) üzerine lazer atışı yapılmaz.

LAZER SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİ ,

Mutlaka güneş koruyucu sürülmeli Kese, peeling gibi tahriş edici işlemler yapılmamalı

Nemlendirici sürmeli Seans aralarında kıl köklerine dokunulmamalıdır. Çok rahatsız eden bir durum olursa makas ile kıl kısaltabilirler.

Seanslara düzenli olarak gelmeli Solaryum ya da güneşlenerek bronzlaşılmışsa, bronz ten kişisinin kendi rengine gelene kadar uygulama yapılmaz.

Cilt soyma ürünleri kullananlar bıraktıktan 15 gün sonra uygulama yaptırabilirler. Roacutan kullanımı sırasında ve sonrasında 6 ay boyunca yapılmaz. Herhangi bir zararı olmamasına rağmen ergenlik süreci devam ettiği için bitme garantisi veremeyeceğimizden dolayı 18 yaş altına tavsiye etmiyoruz.

LAZER EPİLASYON KALICI MIDIR

Tüylerinden kurtulmak isteyen erkeklerin ve kadınların da başvurduğu lazer epilasyonun yararları arasında en fazla merak edilen konu lazer epilasyonun kalıcı olup olmadığıdır. İyi bir harcama yaptırarak gerçekleştirdiğiniz lazer epilasyonun eğer daha sonradan bir hormon bozukluğu veya farkı bir hastalığa yakalanmadıktan sonra tüylerin tekrardan geri gelmesi diye bir şey yoktur. Fakat daha sonradan oluşan hormon bozukluklarından sonra bazı kişilerde tüylerin hepsi olmasa da bir kısmının geri geldiği ve tekrar kişide tüylenme gözlemlendiği görülmektedir. Fakat bu lazer yaptıranlar arasında neredeyse %1 oranında kimsede görünmektedir.

Lazer Epilasyon Kalıcı Mıdır Kimlere Uygulanmaz