Alexandrite Lazer Epilasyon Seansları

Alexandrite Lazer Epilasyon Seansları

Lazer cihazları Alexandrite lazer, Nd YAG lazer ve İğneli Epilasyon sistemleri olarak ayrılırlar. Kliniğimizde tüm dalga boylarına sahip lazer sistemleri bulunmaktadır. Lazer epilasyon uygulamaları sadece estetik güzellik amaçlı ve konforlu olduğu için değil sağlık açısından da çok önemli bir yere sahiptir. Özellikle bayan hastalarda kasık ve bacaklarda çok sık rastlanan erkeklerde de sakal bölgesinde çok gözlenen kıl dönmesi ve batıkların tedavisine yardımcı olarak kullanılmaktadır. Lazer epilasyonu 12 yaşından büyük olan menstürasyonu başlamış ve düzenli olan, kıl yapısı uygun, kıl rengi ile ten rengi arasında belirgin farkı olan ve ışığa karşı aşırı duyarlılığı olmayan herkes yaptırabilir.

Lazer epilasyon sırasında amaç kıl kökünü 70 dereceye kadar ısıtmak ve bu şekilde yok edilmesini sağlamaktır. Lazer epilasyon yapılırken bu ısıtma işlemi sırasında cildi korumak en önemli noktadır. Epilasyon amaçlı geliştirilen cihazlarda, ışığın dalga boyu ve cilt altında ulaştığı mesafenin bu sınırlar içinde olması gerekmektedir. Bu güçte olmazsa lazer epilasyon gerçekleşmez. Cilt üzerinde 0, 5 cm uzunluğuna erişmiş olan kıllar daha fazla uzaması beklenmeden veya uzamışsa kısaltılarak atış yapılır. Uzun kıllar üzerine atış yapılırsa sadece cildi yakmaktan başka bir iş yapılmamış olunur.

LAZER EPİLASYON SEANS SAYISI
Kıl köklerinin hepsi aynı büyüme döneminde değildir. Lazer Epilasyon uygulama esnasında olgun fazdaki (anagen dönemdeki) olan kıl kökleri etkilenirken, dinlenme (katagen dönemdeki) ve dökülme (telogen dönemdeki) evresindeki kıl kökleri etkilenmez. Çünkü lazer epilasyon uygulamasına maruz kalan kılların rengi, kalınlığı, kılların bulunduğu bölge, uygulama esnasında bulundukları dönem farklılıklarından dolayı seans sayısı kişiden kişiye göre ve hatta aynı kişinin farklı bölgelerine göre değişmektedir.

LAZER EPİLASYONDA KONTROL SEANSI NE DEMEKTİR
Lazer uygulamalarında kontrol seansı özellikle geniş alan uygulamalarında (sırt, göğüs, bacak genital gibi) lazer atışı atlanmış olabileceği için yapılan kısa süren ve ücretsiz bir muayenedir. Bu uygulama sadece seanstan sonraki 15-20. günlerde ve gerek varsa yapılmalıdır.

LAZER EPİLASYON HANGİ DURUMLARDA UYGULANMAZ

Kanser (özellikle cilt kanseri)

Gebelik Kontrol altına alınamayan diabetes mellitus (Şeker hastalığı)

Epilepsi (Sara)

Keloid yarası olanlar Tedavi bölgesinde aktif herpes simpleks (uçuk) enfeksiyonu

Son altı ay içinde roaccutane kullanmış olmamalı

 

LAZER EPİLASYON CİHAZLARI
Lazer epilasyon cihazları Alexandrite lazer, Nd YAG lazer ve Diod lazer sistemleri olarak ayrılırlar. Ipl sistemleri lazer değildir. Yoğunlaştırılmış ışık atımlarıdır. Güçleri çok düşüktür, lazer cihazları sınıfında kabul edilmezler.

Alexandrite Lazer Epilasyon Seansları