Kadiköy Alexandrite Lazer Epilasyon

Kadiköy Alexandrite Lazer Epilasyon

Kadiköy Alexandrite Lazer Epilasyon, Melanin olarak adlandırılan, kılın yapısında bulunan siyah boya maddesi tarafından lazer ışınının emilmesi ile oluşan ani yüksek ısı enerjisi, kılı üreten kök hücrelerini hasara uğratır. Siyah kıllar yani melanin maddesini fazlaca içeren kıllar epilasyondan daha fazla etkilenirken, gri, sarı ve beyaz kıllarda etkinlik yok denecek kadar düşük olur.

Kadiköy Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite lazer, hızlı ve pratik bir lazer yöntemidir. Melanin tarafından iyi tutulur. Bu nedenle sadece açık cilt tiplerinde kullanılabilir. Bu lazer sistemi, doğru seçilmiş kimselerde çok iyi sonuç verir. Fakat yüz gibi riskli bölgelerde tüy azalması yerine tüy artışına neden olabilir. Lazer epilasyona başlamadan önce tüylenmenin nedeni de araştırılmalıdır. Hormonal nedenlerle gerçekleşen tüylenmelerde öncelikle bu sorunun tedavisi gerekir. Sırt, omuz, kol bölgeleri de bu lazerin etkinliğinin düşük olduğu bölgelerdendir.

Alexandrite lazer kılın yapısında bulunan melanin tarafından emilirler. Her atışta milisaniyelik bir süre içinde melanin enerjiyi tutup kıl köküne iletir. Kıl kökünde bu enerji ısıya dönüşür. Kıldaki kök hücreleri fonksiyonlarını yitirir. Böylece kalıcı sonuç sağlanır.

Lazer epilasyon uygulamasının güvenilirliği ve etkinliği FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onay altına alınmıştır. Ancak bu noktada önemli olan seçeceğiniz lazer epilasyon merkezinin uzman doktor kontrolünde işlem yapan, FDA Onaylı, etkisi ve güvenilirliği tescillenmiş lazer cihazlarını kullanan kliniklerin seçilmesidir.
Doğru ellerde, kaliteli ve cildinize uygun lazer cihaz sistemiyle ve doğru dozlarda yapılan lazer epilasyon işleminin herhangi bir yan etkisi veya sonuç alamama riski bulunmamaktadır. Vücut bölgeleri için bir buçuk ay ara ile ortalama 4-6 seans, yüz bölgesindeki daha ince kıllar için birer ay ara ile ortalama 6-12 seans gerekecektir. Bu seans sayıları kıl yapısına göre kişiden kişiye farklılıklar gösterebilir.

Lazer Epilasyon Öncesi

Lazer epilasyon kıl köklerini hedef aldığı için en az bir ay önceden o bölgede cımbız, ağda, epilatör kullanılarak köklerin alınmaması gerekmektedir. Bronzlaşma ve solaryum ile ilgili olarak uzmandan bilgi alınmalıdır. Son dönemlerdeki tüm cilt tedavileri ve kullanılan ilaçlar uzmana aktarılmalıdır.

Lazer Epilasyon Sonrası

İşlem sonrasında rahatlatıcı ve onarıcı etkisi olan kremler size tavsiye edilecektir. 24 saat sıcak su temasından kaçınılmalıdır. İşlem tamamlandıktan sonraki 15-20 gün bronzlaşma ve solaryumdan uzak durulmalıdır. Lazer epilasyonda cilt tipi, kıl tipi ve uygulama bölgesi lazer epilasyonda kullanılacak cihazın belirlenmesinde göz önüne alınan etkenlerdir.

LAZER SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİ

•    Mutlaka güneş koruyucu sürülmeli
•    Kese, peeling gibi tahriş edici işlemler yapılmamalı
•    Nemlendirici sürmeli
•    Seans aralarında kıl köklerine dokunulmamalıdır. Çok rahatsız eden bir durum olursa makas ile kıl kısaltabilirler.
•    Seanslara düzenli olarak gelmeli

YAN ETKİLERİ

Nadir olarak görülebilen yan etkileri şunlardır;
•    Kızarıklık olabilir genelde 1-2 saat sürer geçer nadiren birkaç gün sürebilir krem tedavisi, soğuk kompres, iyi gelir.
•    Ödem olabilir, MAKSİMUM 2 günde geçer.
•    Sivilcelenme (folikülit) olabilir, geçicidir.

Kadiköy Alexandrite Lazer Epilasyon