Ümraniye Lazer Epilasyon

Ümraniye Lazer Epilasyon, İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yolu lazer epilasyondur. Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan lazer epilasyon ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür.
Lazer Epilasyon Hangi Bölgeler İçin Uygundur
Gözleri özel gözlüklerle korumak şartı ile göz kapakları hariç tüm vücut bölgelerindeki tüylere lazer epilasyon uygulanabilir.
Her Seansın Süresi Ne Kadardır
Bu süre lazer epilasyonda kullanılan cihazların özelliklerine göre değişmekle beraber çok hızlı çalışma özelliklerine sahip cihazlarla yüz 5 – 6 dakikada, bıyık 1 – 2 dakikada, bacaklar 1 saatlik sürede yapılabilir.
Tedavi Sırasında Ağrı Hissedilir Mi
Ağrı eşiği kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Alexandrite lazer soğuk hava üflemesiyle acı hissini en aza indirmektedir.
Lazer Epilasyon Tedavisi Sonrasında Cildimizde farklı bir görüntü ortaya çıkar mı
Lazer epilasyon sonrasında bazen 5 – 10 dakika bazen ise yarım saat kadar süren kızarıklık olabilir. Bu geçicidir. Lazer epilasyonda soğutma sistemi olmayan eski model lazer epilasyon cihazlarında ise ışığın cildin üst tabakası olan epidermisteki melanin pigmentleri tarafından tutulmasından dolayı ciltte yanık ve sonrasında leke izi kalma ihtimali her zaman mevcuttur. Soğutma sistemli lazerde cildin ısınmasına fırsat verilmediğinden lazer epilasyonda yanık riski çok daha azalmaktadır. Epilasyon cihazları ile kalıcı yanık izi kalması çok nadir ve kullanım hatasına bağlı bir komplikasyondur.
Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır
Lazer epilasyon yöntemi 14 yaşını geçmiş, hamile olmayan bayanlarda ve kronik rahatsızlığı olmayan kişilerde uygulanabilmektedir.
Erkeklere Lazer Epilasyon Uygulanabilir Mi
Erkeklere lazer epilasyon yaygın olarak ve başarıyla uygulanmaktadır. Uygulama yaptıranların yaklaşık %35-40 kadarı erkektir.
Lazer epilasyon kimlere uygulanamaz
• Gri, kızıl,sarı ve beyaz tüylere sahip olan kişilere
• Güneşlenmiş ve aşırı bronzlaşmış kişilere
• Hiperpigmentasyon ve hipopigmentasyon eğilimi olanlar
• Tetracycline veya retinoidler gibi ışığa karşı hassaslaştıran ilaç kullananlar
• Cilt hastalığına sahip olan kişilere
• Kanser hastalarına uygulanmamaktadır.
Epilasyon sonrası cildin bakımı nasıl olmalı
Epilasyon sonrası cilt kuruma eğiliminde olacağı için her gün nemlendirici ve yatıştırıcı bir krem uygulamak faydalıdır. Lazer epilasyon günü sıcak banyo, kese yapmamak, sonrasındaki 3-4 gün güneşe maruz kalmamak gereklidir. Özellikle yüz uygulamalarında günlük güneş koruyucu krem kullanmak önerilir.

 

Ümraniye Lazer Epilasyon