Küçüksu Alexandrite Lazer Epilasyon

Küçüksu Alexandrite Lazer Epilasyon

Küçüksu Alexandrite Lazer Epilasyon , Alexandrite Lazer, acısız ve ağrısız bir şekilde belirli seans aralıkları ve dereceyle yapılan bir lazer ışın yöntemidir. Belirli dalga boylarındaki lazer ışını, hedef yapıdaki (kıl kökü, damar, leke) renk içeren maddeleri yok etmek için uzman doktorlar tarafından yapılan Alexandrite Lazer uygulaması, çok koyu olmayan ciltler en ideal tüy alma yöntemlerinden biridir.

Cilde değmeden tamamen ciltten 3 cm uzaklıkta yapıldığından herhangi bir hijyen sorunu ile karşılaşmaksızın kolay bir şekilde istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Kişinin kıl yoğunluğuna ve cildine göre seansın süresi uzasa da en fazla 20 dakika kadar vakit harcanması yeterli olacaktır.

Kadınların en sık karşılaştıkları ve lazer epilasyon konusunda düştüğü hatalar arasında kılların tamamen yok olmasını garanti veren yerlerdir. Kesinlikle bu garantiyi veren yerlere inanmamalı aynı zamanda siz de bu taleplerde bulunmamalısınız. Çünkü kıl kökleri ter bezlerinin doğru çalışması için vücut için gerekli bir şeydir. Konuya gelecek olursak Alexandrite Lazer tüylerin büyük bir kısmının azalmasını sağlar. Çıkan kıllar ise sarı şekilde olduğunu görebilirsiniz.

Hangi Bölgelerde Uygulanır?

•    Söz konusu işlem istenmeyen tüylerin olduğu her bölgede uygulanır.
•    Koltuk Altı
•    Bütün Kol
•    Bütün Bacak
•    Yüz ( dudak üstü, yanaklar, çene, alın, şakaklar, favoriler… )
•    Dekolte
•    Sırt
•    Boyun, Ense, Kulak
•    Kalça, Basen
•    Burun
•    El ve Ayaklar
•    Göbek
•    Bikini Bölgesi

Lazer-Epilasyon Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1- Uygulama sonrasında çok sıcak olmaması şartıyla ılık bir duş alabilirsiniz.
2- Seansınızı takip eden ilk 3 gün kese ve peeling yapmayınız.
3- Uygulama sonrası cilt hassasiyetine göre birkaç saat veya 1 gün kızarma olabilir, ekstra bir durumla karşı karşıya kalırsanız uzmanınıza danışabilirsiniz.
4- Yüz bölgesi gibi güneş gören bölgelere uygulama yapıldıysa yüksek koruma faktörlü koruyucu güneş kremi kullanılmalıdır.
5- Bronz tene lazer-epilasyon uygulanamaz.
6- Herkesin kıl yapısı ve cilt özellikleri farklıdır, bu yüzden seans aralığı kişiye göre farklılık gösterir.
7- Epilasyon dışında kıllardan kurtulma yöntemlerini kullanmamalısınız. (ağda, cımbız v.b)
8- Uygulama öncesi tüy dökücü kremler ve ya tüy sarartıcı ürünler kullanmayınız.
9- Tedavi öncesinde veya seans aralarında bir ilaç kullanmaya başladığınızda mutlaka uzmanınızı bilgilendirmelisiniz. Özellikle epilasyon uygulaması için son 6 ay içinde Rouaccutane türevi ve herhangi bir akne ilacı       kullanıyorsanız önce hekiminize danışmanız gerekmektedir.
10- Lazer uygulaması yapılacak cildin temiz olması önemlidir. Makyaj yapmamanızı öneririz.
11- İşleminiz sırasında mutlaka koruyucu gözlük takmanız gerekmektedir. Gözlerinizi lazer ışığından korumak için bir önlemdir.
12- Adet dönemlerini zor geçiren bayanlar, adet döneminden sonra uygulama yapılamasını tavsiye ederiz.
13- Epilasyon öncesi solaryum, güneşlenmek ve güneş banyosu gibi işlemleri yaptırmamış olmanız gerekmektedir.
14- 14 yaşını geçmiş her insanda uygulanabilir. Gerekli hormon testleri kontrol yapılması önemlidir.
15- Yeni epilasyon seansınız da, sizin kıl yapınızın tıbbı açıdan olması gereken olgunlaşma evresi tamamlanmış olması da dikkat edilmelidir.

 

Lazer Epilasyon Sakıncalı mıdır

Kıl rengi, cilt rengi, kıl kalınlığı dikkate alınarak işlem yapıldığında, lazer epilasyon güvenli bir yöntemdir. Epilasyon konusunda teorik ve pratik bilgisi iyi olan bir uzman tarafından yapıldığında hiçbir sakıncası yoktur. Uzmanın doğru enerjiyi belirlemesi güvenilir, başarılı sonuçlar alınmasını sağlar.

Küçüksu Alexandrite Lazer Epilasyon