Çiftehavuzlar Alexandrite Lazer Epilasyon

Çiftehavuzlar Alexandrite Lazer Epilasyon

Çiftehavuzlar Alexandrite Lazer Epilasyon , Lazer epilasyon, belli bir dalga boyunda olan lazer ışığının tüy köklerine uygulanması ve kıl köklerinin kurtularak oradan yeniden kıl çıkmasının engellenmesi yöntemidir. Uzman kişilerin kontrolünde olan lazer epilasyon cihazı, sadece tüylerin yok edilmesinin amaçlandığı alana yönlendirilir. Bu bakımdan olumsuzlukların, istenmeyen durumlar yaşanmasının da önüne geçilebilir. Kişinin kıl kökünün gücü, lazer epilasyonun uygulandığı cihazın dalga boyu, etkisi, uygulayıcının uzmanlığı gibi pek çok etken lazer epilasyondan alacağımız olumlu sonucu etkileyecektir. Işığın, enerjinin tam olarak verildiği alandaki kıl kökleri zayıflar, bir sonraki seans zamanına kıllar çok daha zayıf, cansız olarak çıkmaya başlar. 2-3 seans sonrasında ise lazer epilasyonun etkisi çok daha net olarak gözle görülür. Genel olarak en fazla 7-8 seans içinde de tüm tüyler sonsuza dek bitebiliyor

Lazer epilasyon kimlere yapılır

Lazer epilasyon, cildin üzerinden uygulanan ve sadece kıl köklerine hasar veren bir uygulamadır. Bu bakımdan doğru yöntemler kullanılarak, uzman kişilerin uyguladığı lazer epilasyonun kişiye her hangi bir zararı yoktur. Bu bakımdan hemen her cilt tipine, her kıl türüne, her yaşa uygun bir lazer epilasyon yöntemi, cihazı bulunuyor.

Lazer epilasyon güvenli ve konforlu bir yöntem olmakla birlikte bazı hastalıkları ve özel durumu bulunan kişilere uygulanamayabilir. Bunlar;

Hamileler,
Hamilelik şüphesi bulunanlar,
Kısırlık tedavisi görenler,
Kılları beyaz, sarı ve kırmızı renkte olanlar,
Ayva tüyü diye adlandırılan yumuşak ve az görünür şekilde tüylere sahip olanlar,
Hormon bozukluğu olanlar ve bunun için tedavi görmeyenler ya da tedavi aşamasında olanlar,
Cildinde aktif bir lezyon, açık yara bulunanlar,
Cilt kanseri teşhisi konanlar veya cilt kanseri tehlikesi bulunanlar,
Güneşlenmekten ya da solaryuma girmekten dolayı teni bronz olanlar,
Lazer epilasyonundan hemen sonra uygulama bölgesi güneşe maruz kalacak olanlar,
Son 1 ay içinde cildi soyarak gerçekleştirilen peeling yaptıranlar,
Son 6 ay içinde Roacutan kullanmış olanlar,
Kanıtlanmış bir zararı bulunmamakla birlikte 17 yaşın altındaki ergenlere lazer epilasyon uygulaması çok da uygun görülmez.

Hangi bölgelere lazer epilasyon yapılabilir 

Hemen hemen vücudun bütün bölgelerine lazer epilasyon uygulaması yapılabilir. Erkeklerde ve kadınlarda tüylenme dağılımı ve miktarı farklıdır. Esas olarak bayanların problemi olan aşırı kıllanma erkeklerin de kaş arası, elmacık kemiği üstü, sırt, boyun, göğüs ve ense gibi bölgelerde rahatsız edici olabilir. Her atışta 25-30 kıl kökü tahrip edilir ve bu sayede de lazer epilasyon uygulama süresi çok kısalır.

Tedavi öncesinde ve sürecinde neler yapılmalıdır

Lazer tedavisine başlamadan önce kılların 4 hafta süre ile ne ağda, ne de cımbız ile alınmamış olması gerekmektedir. Lazer ışını da kıl köküne ulaşmayı hedeflediği için, epilasyon tedavisi sürecinde kılın köküne ulaşmayı hedefleyen bu gibi yöntemlere başvurmamak gerekir.

Çiftehavuzlar Alexandrite Lazer Epilasyon