Acıbadem Lazer Epilasyon

Acıbadem Lazer Epilasyon Lazer epilasyonun çalışma prensibi kıl köklerine ısı ileterek bu alanlarda kalıcı bir tahribat yaratmaktır. Kıllara rengini veren melanin ısıyı emer ve kıl köklerine iletir. Böylece kıl kökü artık işlevini yerine getiremez hale gelmiş olur.

Lazer Epilasyon alanında kullanılan başlıca sistemler; Alexandrite ve Nd-YAG‘dır. Uygulama öncesinde kıllarınızın yoğunluğu ve teninizin tonu uzmanlarca analiz edilerek sizin için hangi sistemin uygun olduğu belirlenecektir.

Epilasyon Uygulanmadan Önce ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?
Lazer epilasyon uygulamalarından önce lazer epilasyon uygulamasının başarısı ve yan etkilerin en aza indirilebilmesi için önemli noktalar bulunmaktadır. Epilasyon uygulanacak bölgelerin cilt rengi güneş veya solaryumdan bronzlaşmamış olup, seans sırasında kişinin gerçek ten rengine yakın olmalıdır.

•    Lazer epilasyon uygulaması yapılacak bölgelerdeki kıllara son 15 gün içinde ağda, cımbız gibi işlemler yapılmamış olmalı ve cilt ile ilgili soyma işlemleri (kimyasal peeling vb. ) 15 gün önceden bırakılmalıdır.
•    Lazer epilasyon uygulanacak kıllara sarartma, boyama gibi işlemler yapılmamış olmalı kendi renginin korunmasına özen gösterilmelidir.
•    Lazer epilasyon uygulaması öncesi cilt üzerinde makyaj, krem gibi uygulamaların temizlenmiş olması gerekmekte, düzenli kullanılan ilaçların mutlaka seanstan önce bildirilmesi gerekmektedir.
•    Lazer epilasyon sonrasında ise cilt sürekli nemlendirilmelidir. Güneşe çıkılmadan 10 dk. Öncesinde güneş koruyucusu sürülmelidir.
•    Epilasyondan 24 saat sonrasında duşa girilmelidir.

Lazer Epilasyon Uygulama Seans Aralıkları Ne Kadar Olmalıdır?
Her lazer epilasyon işleminde ana hedef döngüsel olarak etkilenmenin en yüksek olduğu anajen evredeki kıl ve kıl köklerini doğru zamanda yakalayarak tahrip etmektedir. Bu evrede etkilenen kılların dökülmeleri 1-2 hafta sürebilir. Etkili olacak yeni bir seans için, tekrar kılların oluşumunu sağlayacak anajen evreye giren kıl köklerine işlem uygulanması için uygun zaman beklenmelidir. Bu zamanlar ise; yüz 3-4 hafta  vücut bölgesinde 4-8 hafta arasında değişebilmektedir.

Epilasyonun Yan Etkileri Nedir
Halk arasında inanılanın aksine ter bezleri, meme dokusu ve üreme organları üzerinde yan etkisi bulunmamakta, doğurganlığı engellememektedir. Sertifikalı uzmanlarımız tarafından doz belirlendiği ve takip edildiği takdirde komplikasyon ve yan etki riski (infeksiyon, skar oluşumu, hiper ve hipopigmentasyon) minimaldir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz
•    Gebelere ve gebelik riski olanlara uygulanmaz
•    Beyaz, sarı, kızıl ve ayva tüyü şeklinde kıla sahip kişilere
•    Ciltte aktif lezyon varsa
•    Cilt soyma işlemi yaptıranlara
•    Roacutan kullanımı sırasında ve sonrasında 6 ay boyunca yapılmaz
•    Solaryumda veya güneşte bronzlaşmış olan kişilere
•    Herpesli (uçuk) bulunan bölgelere
•    12 yaşından küçüklere

Lazer Epilasyon Sonuç İçin Kesin Garanti  Var Mıdır
Tıbbi olan bu uygulamalarda %100 garanti vermek hem doğru hem de gerçekçi değildir. Lazer epilasyondan alınan cevap kişinin ten rengi kıl rengine ve hormonal yapısına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Uzmanlarımız tarafından muayene edildikten sonra yaklaşık olarak alınacak cevap hakkında bilgi verilmektedir.

Acıbadem Lazer Epilasyon