Çekmeköy Alexandrite Lazer Epilasyon

Çekmeköy Alexandrite Lazer Epilasyon

Çekmeköy Alexandrite Lazer Epilasyon, Lazer epilasyon vücutta istenmeyen tüylerin, lazer ışığı kullanılarak kalıcı ve sağlıklı olarak yok edilmesidir. Milisaniyeler seviyesinde cilde uygulanan lazer ışığı, cilt dokusuna zarar vermeden geçerek kıl kökündeki pigmentlere nüfus eder. Kıl kökü tarafından emilen bu enerji, ısıya dönüşerek kıl kökünü tekrar büyümeyecek şekilde tahrip eder. Günümüzde lazer epilasyonda kullanılan en etkili ve güvenilir lazerler Alexandrite Lazer (755 mm) ve Nd-YAG Lazerlerdir (1064 mm).
Lazer Epilasyonda seanslar ne kadar sürer
Her seans uygulama yapılacak bölgenin genişliğine göre farklı sürede tamamlanır.
Örneğin;
• Komple bacaklar, sırt gibi büyük alanlar ortalama 1-1,5 saat
• Koltuk altı, bikini bölgesi, yüz gibi daha küçük bölgeler 10-15 dk
• Çene, bıyık gibi bölgeler 2-3 dk sürelerde taranmaktadır.
Lazer Epilasyonun Avantajları Nelerdir
• Hastaların çoğunda kalıcı veya uzun dönemli epilasyon sağlar.
• Tekniğine uygun yapılırsa güvenilir bir yöntemdir.
• Bacak, sırt gibi geniş alanlarda uygulama olanağı sağlar.
• Göreceli olarak daha az ağrılı bir yöntemdir,hastaların çoğu tedaviye rahatlıkla uyum sağlar.
• Tekrar büyüme olsa bile oluşacak tüyler zayıf açık renkli kozmetik önemi zayıf tüyler şeklindedir.
• Hızlı bir yöntemdir 1-2 saatte vucuttaki tüm tüyler temizlenebilir
• Cilt üzerine toksik yada allerjik bir yan etkisi yoktur, cildi tahriş etmez, kalıcı yara izi bırakmaz,kanserojen olduğunu gösteren herhangi bir kanıt yoktur.
• Batık kılların ve kıl dönmelerinin en önemli tedavi yöntemidir.
• Cilt enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalık riski yoktur.
Lazer Epilasyon Neden Birden Fazla Seans Gereklidir
Vücut kılları anajen, katajen, telojen olarak adlandırılan üç gelişim evresinde bulunur. Her kıl kökü bu evrelerden birbirinden bağımsız farklı zamanlarda geçmektedir. Lazer epilasyon daha çok anajen dönemde ki kılları etkiler. Bu nedenle tek seansta uygulanan bölgedeki kılları yok etmek mümkün olmayacaktır.
Lazer Epilasyonun Vücuda Zararı Var Mıdır
Hayır zarar vermez. Çünkü yapılan işlem sırasında derinize ter bezlerinize zarar vermeden sadece kıl köklerinizi hedef alır.
Lazer Epilasyon Sonrası Yanık ve Leke Oluşur Mu
İşlem sonrasında hafif pembelik veya kıl köklerinde şişmeler yaşanabilir. Ortalama yarım saat sonra cilt normale döner. Deneyimli olmayan ellerde kullanılan lazerler yanık riski taşır, bu yüzden doktor kontrolünde lazer yapılması önerilir.
Lazer Epilasyon Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir
Lazer epilasyondan 3-4 hafta öncesine kadar, kılları kökünden alan ağda, epilatör, cımbız, iple alma işlemleri yapılmamalıdır. Lazer epilasyonun etki edebilmesi için kılın köküne kadar uzanması gerekmektedir. Lazer epilasyonda yine  1-1,5 ay öncesine kadar bronzlaşma olmamalı yada solaryuma girilmemelidir. Lazer epilasyon öncesinde kullanılan ilaçlar ve özellikle deri hastalıkları  olmak üzere bilinen tüm hastalıklar doktora bildirilmelidir. Ayrıca son 6 ay içinde sivilce tedavisi görülmüş ise mutlaka doktora bilgisi verilmelidir.
Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir
Lazer epilasyon sonrası 15-20 dakika aralıklarla bölgeyi buz uygulamasıyla ya da hava ile soğutmak cildi rahatlatır, kızarıklık ve şişlikleri azaltır. İşlem sonrası bölgeyi nemlendiricilerle nemlendirmek yine cildin toparlanmasını sağlar. Lazer epilasyon sonrası ilk 24 saat çok sıcak su uygulanmamalıdır. Uygulama sonrası, 15 gün boyunca bronzlaşmak amacı ile güneşlenmemeli ve solaryuma girilmemelidir. Lazer epilasyon güneş gören bölgelere uygulanmışsa sonraki seansa kadar güneş kremi kullanılmalıdır.

 

Çekmeköy Alexandrite Lazer Epilasyon