Ataşehir Alexandrite Lazer Epilasyon

Ataşehir Alexandrite Lazer Epilasyon

Ataşehir Alexandrite Lazer Epilasyon , 755 nanometre dalga boyunda lazerlerdir. Bu lazer sisteminin diğerlerinden en önemli farkı deri içinde aldığı mesafenin en az olmasıdır. Fakat bu mesafe kıl köküne ulaşmaya genellikle yeterlidir. Diğer özelliği ise kılın yapısında bulunan ve kıla rengini veren melanin ismindeki boya maddesi tarafından çok tutulan lazerlerden olmasıdır. Bu iki özellik avantajlar ve dezavantajlar sağlar. Melanin tarafından iyi tutulması açık renk deri tipi ve koyu kıl rengi olanlarda avantaj sağlar.
Alexandrite lazer üzerinde güçlü bir soğutma sistemi bulunmaktadır. Soğutma işlem esnasında acı duymamanızı sağladığı için yüksek enerjiyle kıl kökleriniz yakarak en etkili sonucun alınmasını sağlar. Bu başarının önemli parçasıdır.
Lazer epilasyon neden çok seans gerektiriyor?
İnsanlarda kılların farklı evreleri bulunuyor. Bir kılın yanıp dökülmesi kökünün de yanması anlamına maalesef gelmiyor. Bu evrelerden ise sadece anajen evresinde kıl kökü tam olarak yakılabiliyor. İnsan vücudundaki kılların sadece %20’si aynı anda bu evrede bulunuyor. Ve bu evrede bulunan kılların tamamına yakını lazer atışı ile yanabiliyor. Yani bir seansta bile kıllarınızda %20 azalma sağlanabilir. Bir sonraki seans için vücudun faklı bölgelerine göre 15 gün ile iki ay arasında anajen evresine ulaşmış kılların yakılması için tekrar lazer atışı yapılması gerekir.
Lazer epilasyon nasıl yapılır?
Lazer epilasyonun çalışma prensibi kıl köklerine ısı ileterek bu alanlarda kalıcı bir tahribat yaratmaktır. Kıllara rengini veren melanin ısıyı emer ve kıl köklerine iletir. Böylece kıl kökü artık işlevini yerine getiremez hale gelmiş olur. Zerre atışlar sayesinde cilde ulaşan lazer ışığı, kıl köküne yoğunlaşarak saniyelik süreler içinde, kılda çok büyük bir ısı oluşturur. Bu sırada, etrafındaki dokulara zarar vermeden sadece kıl kökünü ve kıl kökünü besleyen damarları ve uykuda bekleyip, yakın zamanda tekrar çıkacak olan kıl köklerini de tahrip eder. Bu şekilde artarda yapılan seanslar sonrasında lazer epilasyon yapılan bölge tüylerden arındırılmış olur.
İstenmeyen tüylerin yok edilmesi amacıyla uzun yıllardır en çok tercih edilen Alexandrite sistemli lazer epilasyon cihazıdır. Uzun süreli etki sağlaması ve rahat uygulama seçeneği ile birçok kişi tarafından kullanılan bir epilasyon yöntemidir.

Ataşehir Alexandrite Lazer Epilasyon

Kılda bulunan melanin, lazer atışı esnasında ortaya çıkan enerjiyi emerek, enerjinin kıl köküne ulaşmasını sağlar. Kıl köküne ulaşan bu enerji orada ısıya dönüşür ve kıl kökünü yakarak tahrip eder. Bu şekilde kılın yeniden çıkması önlenir.
Alexandrite lazer uygulamalarında enerji kıl kökünde ısıya dönüştüğü için biraz acı hissedilmektedir. Bu nedenle uygulama yapılan lazer başlıklarına soğutucu bir aparat daha ilave edilmektedir.  Bu soğutucu başlıkla birlikte hissedilen acı düzeyi önemli ölçüde azalmaktadır. Seans sayısı kişiden kişiye ve uygulanan bölgeye göre değişmektedir. Ortalama 4 ile 6 seans arasında uygulama yaptırılması gözle görünür sonuçlar vermektedir.
Lazer Tedavi Öncesi Öneriler:
• Tedaviden önceki  hafta içinde ağda, sir ağda ve cımbız gibi yöntemler kullanmayın. Çünkü lazerin etkileyip yok edeceği kıl kökünü koparmış olursunuz. Bu da lazerin etkisini  azaltır.
• Tedaviden bir veya iki hafta önce güneşlenmeyi azaltın.  Bronz ten  lazerin etkinliğini azaltır.
• Uygulama yapılacak bölgeye makyaj yapmayın.  Makyaj lazer enerjisini emerek, daha az enerjinin kıl köküne ulaşmasına ve etkinliğinin azalmasına neden olur. Makyaj lazer ısısını artırarak deride tahriş veya yanık yapabilir. Lazer  işleminden sonra makyaj yapılabilir.
• Lütfen tedaviden 3-4 gün önce uygulama yapılacak bölgedeki kılları kısaltın. Deri üzerindeki uzun kıllar lazer enerjisini emer ve enerjiyi israf ederek kıl köküne gitmesi gereken enerjiyi azaltır. Ayrıca bu kıllar yanık ve deri tahrişi olasılığını arttırır.
• Ağrı eşiğiniz düşükse  işlemden 2 saat önce ağrı kesici almanız uygun olabilir. Ayrıca bazı kadınlar regl döneminde acıya daha hassas oldukları için regl öncesi ve sırasında uygulama yapılmayabilir.
Lazer Tedavi Sonrası Öneriler:
• Lazer sonrası  kızarıklık eve ulaştığınızda gerilemiş olacaktır. Bazı ciltler hassastır ve işlem sonrası kuruluk hissedilebilir. Bu durumda nemlendirici kullanılabilir.
• Tedaviden sonra bir veya iki hafta içerisinde güneşlenmeyin. Lekelenmeler olabilir.  En az 30 faktör içeren güneşten koruyucu kullanın.
• Lazer sonrası kıl köklerindeki  tüyler  tedaviden 1 veya 2 hafta içerisinde uzayabilir. Eğer rahatsız oluyorsanız  kesebilirsiniz.
• Seans aralarında  ağda, sir ağda ve cımbız, iple alma gibi yöntemler kullanılmamalıdır. Çünkü bir sonraki lazer seansının etkisini azaltırlar.
Ataşehir Alexandrite Lazer Epilasyon