Anadoluyakası Alexandrite Lazer Epilasyon

Anadoluyakası Alexandrite Lazer Epilasyon

Anadoluyakası Alexandrite Lazer Epilasyon, Bugüne kadar uygulanmış lazer epilasyon sistemleri arasında en çok tercih edilen yöntem Alexandrite Lazer olmuştur. Lazer epilasyonun temel prensibi, kıl folikülünde yerleşmiş olan melanin adlı renk maddesinin, lazer ışınları ile ısıya dönüştürülmesi ve ortaya çıkan ısı enerjisi ile de kıl folikülünün tahrip edilmesidir. Bu mantıkta çalışan lazer epilasyon cihazlarının en etkilisi ise Alexandrite olmuştur. Çünkü melanin tarafından en iyi emilen lazer ışınlarına sahiptir.
Uygulama aşamasına gelince, cihazın ürettiği lazer ışınları, uygulama başlığı aracılığı ile cilde ulaştırılır. Belli bir alana etki eden lazer ışınları, ısı oluşturarak kıl köklerini tahrip eder. Yani önceden tıraşlanmış olan kıllar tam da büyüme fazına geçmişken, büyüme fonksiyonu durdurulur. Belli aralıklar ile tekrarlanan seanslar ise bu fonksiyonun tamamen ortadan kaldırılmasını sağlar. Seans sayısı ve de sıklığı kişiye göre değişiklik gösterecektir. Alexandrite Lazer epilasyon cihazları, geliştirilen teknolojisi ile geçmişe nazaran çok daha etkili sonuç vererek, lazer epilasyon uygulamalarının en iyileri olmayı sürdürüyor. Her seansta büyüme fonksiyonu dondurulan, yani dinlenmeye alınan kıllar, 1 – 2 ay ara ile gerçekleştirilen ortalama 6 seansta tamamen ortadan kalkmakta ve pürüzsüz bir cilt sunmaktadır. Alexandrite Lazer ve teknolojisi, genel olarak epilasyon lazer cihazlarının temel özelliklerini taşımakla birlikte, etkinliğini sağlayan farklı ve eşsiz özellikleri ile de dikkat çeker. Lazer enerjisi, istenilen noktaya, belirlenen dozajlarda verilir.
3 gün önceden kısaltılan kıllara lazer epilasyon uygulaması yapılır. Uygulama sırasında ise gözlük takılması gerekir. Hem uygulanacak kişinin hem de uygulayıcının gözlük takması bir gerekir. Cihazın başlığı aracılığı ile cilde ulaştırılan ışınlar, kıl köklerinin büyüme fonksiyonuna doğrudan etki edecektir. Alexandrite Lazer ile diğer türlere nazaran daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. Seansların uzunluğu, seans aralıkları ve de seans sayısı ise kişiye göre farklılık gösterir. Seans süresinin uzunluğu, uygulama yapılacak olan alanın büyüklüğüne göre ortama 1 ile 1,5 saat sürebilmektedir. Kılların yeniden uyanmaya başlaması, sonraki seans zamanının geldiği anlamına geleceğinden, bu süreci takip etmeniz gerekir. Buna göre de ortalama olarak 1 – 2 aylık bir süreç gözlemlenir. Ardından sonraki seans uygulanır. Toplamda ise en fazla 6 seans uygulamanın ardından pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz. Lazer epilasyon denilince akla pek çok farklı cihaz ve uygulama gelmektedir. Ancak ilk zamanlarından beri en çok tercih edilen sistem olan Alexandrite Lazer, yenilenen hali ile daha da etkin bir uygulamadır. Dolayısıyla beklediğiniz sonuçları ortaya çıkaracaktır. Siz de etkili bir uygulama ile istenmeyen tüylerinizden kurtulmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Anadoluyakası Alexandrite Lazer Epilasyon