Moda Alexandrite Lazer Epilasyon

Moda Alexandrite Lazer Epilasyon, Lazer epilasyon, lazer teknolojisi yardımıyla, en kısa sürede,en az ağrı ve yan etkiyle vücuttaki istenmeyen tüyleri güvenli ve kalıcı bir şekilde yok etme yöntemidir.
Bu yöntemde uygulanan lazer ışını birbirine paralel şekilde çıkan tek renk ve tek dalga boyundaki, gözle görülmeyen bir ışın demetidir. Bu ışınları bu kadar etkili kılan nokta seçici fototermoliz özelliğidir. Atış genişliği ve dalga boyu önceden ayarlanmış olan lazer ışınları, vücuttaki melanın isimli pigment tarafından emilir ve kıl kökünde ısı enerjisine dönüşür. Melanin pigmentinin gerçekleştirdiği bu seçici emilme sayesinde cildin üst tabakası herhangi bir etki görmeden sadece kıl kökü tahrip edilmiş hale gelir. Lazeri diğer yöntemlerden ayıran başlıca özellik, kılın etrafındaki dokunun hiçbir zarar görmemesi ve sadece kıl kökünün amaçlanmasıdır. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi FDA, 1997 senesinde lazer epilasyon tedavisinin etkin, güvenir ve kalıcı bir yöntem olduğunu tescillemiştir.
Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışınlarının herhangi bir mutasyonel etkisi bugüne kadar tespit edilmemiştir. Bu ışınlar radyoaktif değildir. Lazer epilasyon yönteminde Alexandite Lazer, ve Nd-Yag Lazer tercih edilir. Öte yandan IPL ve Foto epilasyon cihazları ise bir lazer yöntemi olarak kabul edilmemektedir.

Lazer Epilasyonun Avantajları Nelerdir

Lazer epilasyon yöntemi vücudun her bölgesine rahatça uygulanır. Diğer epilasyon türleriyle kıyaslandığında işlem çok kısa sürmekte ve epilasyonun ardından hastalara herhangi bir kısıtlama yapılmamaktadır (Denize girmemek, duş almamak vs.) Lazer epilasyonun tam anlamıyla başarıya ulaşması kişiden kişiye değişmektedir. Nispeten beyaz tenli ve daha koyu renk tüylere sahip olanlar, esmer ve açık renk tüyleri olan kişilere oranla çok daha kısa sürede istenilen sonuca varabilirler.
Uygulanan tedavinin süresini kısaltmak için, hastaların seans aralarında yinelenen tüylere cımbız, ağda, ip gibi yöntemlerle kesme işlemi uygulamamaları gerekir.
Lazer epilasyon yöntemi, ciltte kalıcı bir iz bırakmaz. İşlemin ardından uygulama yapılan bölgede çok hafif bir pembeleşme olması sıkça görülen bir durumdur. Bu renk değişikliği üç-beş dakikadan birkaç saate kadar uzayabilir. Bu hafif pembeleşmenin dışında ciltte herhangi bir etki gözlenmemektedir.Bu tedavi tüm cilt tipleri ve renkleri için güvenli ve etkindir. Rapor edilmiş kısa veya uzun dönemli sağlığı etkileyen etkileri yoktur.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanabilir

Işık hassasiyeti olan hastalıklara sahip olanlar dışında herkese uygulanabilmektedir. İstenmeyen tüyü yok etmek isteyen kişilerde herhangi yaş sınırı olmadan uygulanmasında bir sakınca görülmez.

Lazer Epilasyon Zararlı Mıdır

FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından tescil edilmiş bir tedavi yöntemi olup, bugüne kadar hiçbir zararı kayıtlara geçmemiştir. Lazer ışınının iyonize edici özelliği yoktur. Mutasyona neden olmaz. Bununla birlikte yanlış kullanımlarda geçici ve yüzeysel yanıklar oluşabilmektedir. Bu tür yanıklardan kaçınmak için tedavi uzman bir doktor tarafından yapılmalıdır.

Lazer Epilasyonda Seans Aralıkları Ne Kadardır

Seans araları yüz bölgesinde 4-6 hafta , vücudun diğer bölgeleri için 8-10 hafta arasında değişir.

Lazer Epilasyon Sırasında Acı Hissedilir Mi

Acı eşiği kişiden kişiye ve bölgeden bölgeye değişkenlik göstermekle birlikte, genellikle hastaların büyük çoğunluğu hiçbir acı hissetmemektedir. İşlem sırasında her atışta sadece bir lastik çarpmasının oluşturduğu kadar bir acı hissi oluşur. Acı eşiği düşük kişiler için, uygulamadan 1–2 saat önce olası acı hissini ortadan kaldıracak kremler tatbik edilerek acı hissi minimum seviyeye indirilerek işlem yapılabilir. Özellikle Alexandrite cihazlarda harici soğutma yöntemi kullanılarak acı hissi en düşük seviyede tutulur.

Moda Alexandrite Lazer Epilasyon